Kwadrans z pasją – Wywiad z twórczynią marki Loco Sport Anetą Frąckowiak

Dzisiaj kolejna energiczna i przedsiębiorcza Kobieta! Aneta Frąckowiak to twórczyni wyjątkowej marki Loco Sport, która powstała z myślą o kobietach chcących czuć się wyjątkowo, komfortowo oraz jak sama Właścicielka mówi po prostu „LOCO”.

Loco Sport w swojej ofercie posiada sportowe produkty dla kobiet. Pierwszym z nich były kolorowe legginsy, następnie pojawiły się nerki, kominy, kubki oraz biżuteria. Z czasem asortyment wzbogacony został o kolekcję gadżetów Mamy-Biegamy, a wśród nich: koszulki, kominy i kubki również w wersji KIDS.😉

Gorąco zapraszam Was na stronę www.locosport.pl oraz na FB i IG.

Aneto, dziękuję, że zgodziłaś się na krótką rozmowę i podzieliłaś się z nami swoją historią.

E: Od kiedy prowadzisz swoją działalność i czym dokładnie się zajmujesz?

A: Firmę założyłam w listopadzie 2018 roku, ale pierwsze produkty marki LOCO SPORT ujrzały światło dzienne dopiero w 2019 roku na przełomie wiosny/lata. Moja działalność to produkcja kolorowej odzieży sportowej dla kobiet, z nastawieniem na kolorowe i funkcjonalne legginsy.

E: Co wpłynęło na to, że podjęłaś decyzję o założeniu własnej działalności gospodarczej?

A: Przede wszystkim nie jestem stworzona do pracy etatowej. Czas, w którym musiałam łączyć opiekę nad dziećmi z pracą na etat, a także moją pasją, jaką jest bieganie, to był jeden z tych momentów w życiu, kiedy nie byłam sobą i męczyłam się okrutnie. Lubię być sama dla siebie szefową i ustalać harmonogram dnia według moich potrzeb i możliwości. Własna działalność to z jednej strony praca 24h/dobę 7 dni w tygodniu, ale z drugiej strony elastyczny czas pracy i godzenie go z czasem dla rodziny i z czasem na własne pasje.

E: Czy przed rozpoczęciem działalności próbowałaś swoich sił w tej branży?

A: Raczej nie, chociaż temat odzieży sportowej nie jest mi obcy. Biegam od dobrych 12 lat (jak nie więcej!), a od 7 lat prowadzę swoją grupę biegową Mamy-Biegamy. Dzięki temu wiem, jakie są potrzeby kobiet, w szczególności mam, w kwestii odzieży sportowej.

E: Co motywuje lub inspiruje Cię do działania?

A: Sukcesy. Każdy, nawet ten mały sukces powoduje, że chcę kolejnego i kolejnego. Działa to na mnie niesamowicie motywująco. Niestety w drugą stronę też to działa. To znaczy, że porażki chwilowo wstrzymują mój zapał. Na szczęście są to stany krótkotrwałe. Dodatkową motywacją są również ludzie, którymi się otaczam, a przede wszystkim kobiety z moich grup, czyli Grupa aktywnych kobiet Mamy-Biegamy oraz JESTEM LOCO. Obie grupy funkcjonują na Facebooku. Ich działanie, ale też wsparcie i pozytywny odbiór moich działań, powodują, że chcę robić, działać jeszcze więcej!

E: Czy masz swój ulubiony cytat, sentencję lub myśl, która wpływa na Ciebie pozytywnie i daje prawdziwego kopa do działania?

A: Mam nawet trzy takie sentencje i prowadzą mnie one przez moje życie: „If You can dream IT, You can do IT!”, „Nie rezygnuj z celu, tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.”, „Jeśli nie ma czegoś, co jest Ci potrzebne, stwórz to.”.😊

E: Co powiedziałabyś osobie, która waha się w podjęciu decyzji o otwarciu własnego biznesu?

A: Żeby przyjrzeć się sobie i szczerze odpowiedzieć na pytanie, czy na pewno jestem na to gotowa. Bo własny biznes ma tyle samo plusów, jak i minusów. A może nawet tych drugich jest jeszcze więcej… Niespodziewane koszty, ryzyko niepowodzenia. Hejt i niezrozumienie, czasami nawet ze strony bliskiego otoczenia. Własna firma wymaga niebywałej odporności na stres i sytuacje nieprzewidziane. Z drugiej strony, jednak jeśli jest związany z Twoją pasją i czymś, co kochasz, to zawsze warto!

Dziękuję za udzielenie odpowiedzi!

Życzę samych sukcesów zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym!