Dawka motywacji

Sierpień dobiega końca. Dla wielu kończy się okres wakacyjny i pora powrócić do rzeczywistości, a więc praca, szkoła, następnie studia. W związku z tym chcieliśmy dzisiaj dać Wam kopa do działania i przekazać dawkę motywacji w postaci cytatów, które bardzo często towarzyszą także nam.

  1. „Jest tylko jeden sposób na uniknięcie krytyki: nic nie rób, nic nie mów, nikim nie bądź.” – Arystoteles

Ten cytat to strzał w dziesiątkę! Tak często ludzie potrafią krytykować innych i negować wiele decyzji czy zachowań, pomimo że sami w życiu nie osiągnęli szczytów swoich możliwości. Dlatego warto brnąć po swoje i nie zważać na nieproszone komentarze innych.

  1. „Nie wyobrażam sobie, aby można było osiągnąć sukces, nie będąc konsekwentnym i upartym” – Irena Eris

Coś idzie nie po Twojej myśli? Masz dość kolejnych prób i analiz? Pamiętaj, niepowodzenia były, są i będą, a tylko konsekwencja w działaniu i upór pozwolą Ci osiągnąć cel.

  1. „Celem życia jest żyć. To znaczy być świadomym: radośnie, do upojenia, pogodnie bosko świadomym.” – Henry Miller

Ten cytat ma w sobie coś magicznego, coś pozytywnego, co wywołuje w nas świadomość radości z każdego dnia.

  1. „Za każdym razem, kiedy startuję mam cel – żeby biec szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.” – Paula Radcliffe

Nowe cele motywują nas za każdym razem jeszcze bardziej. Każda realizacja naszych planów i marzeń napędza nas z niesamowitą siłą i pomaga w wytrwałym dążeniu do ich realizacji. Nawet, jeśli napotykamy na swojej drodze wiele niepowodzeń i trudności. 😉

  1.  „Oto sekret dojrzałości: im więcej sobie daję, tym więcej mogę od siebie oczekiwać. Dbanie o siebie nie jest samolubne.” – Gretchen Rubin

Lubimy ten cytat. Przypomina nam o dbaniu o siebie, zwłaszcza wtedy, gdy pracujemy na pełnych obrotach (a zdarza nam się to bardzo często 😉).

  1.  „Nie oczekujcie od dnia tego, co mogą dać jedynie lata. Ale nie zapominajcie, że lata składają się z wielu dni, dlatego postanówcie, że nie zmarnujecie ani jednego dnia.” – Johan Michael Sailer

Tak często ludzie poddają się, ponieważ nie widzą od razu rezultatów swojej, często bardzo ciężkiej, pracy. Porównują się do innych osób, które działają w branży już dobre kilka, kilkanaście lat. Pamiętajcie, że każdy dzień przyczynia się do osiągnięcia swojego celu, który budowany małymi, a regularnymi krokami, po latach daje wymarzone rezultaty.

  1. „Nawyk, mój przyjacielu, jest praktyką stosowaną tak długo, że w końcu tworzy jedność z daną osobą.” – Euenus

Dobre nawyki zbliżają nas każdego dnia do osiągania sukcesu, do bycia lepszą wersją siebie, do spełnienia.

  1. „Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania.” – Walt Disney

Dużo mówienia, mało robienia i czekanie na cud. 😉 Pewnie znacie to doskonale, niekoniecznie z własnego doświadczenia, ale niekiedy osoby z otoczenia tak wiele mówią, planują, analizują, a zwyczajnie nie robią nic, aby ruszyć z miejsca. Po czym włącza się im etap narzekania i rozpowiadania, że wszystko jest takie trudne i ciężkie do osiągnięcia. Pewnie, że często tak jest, ale małymi a efektywnymi krokami można osiągnąć to, czego pragniesz.

  1. „Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów.” – Albert Einstein

Bez zmiany nastawienia, zmiany określonych działań nie osiągniemy czegoś innego, niż już mamy. Czasem warto odważyć się wykonać krok, który wprowadzi w Twoim życiu zmiany. Wtedy nawet nie będziesz wiedzieć kiedy, a zadzieją się cuda! Otworzą się nowe możliwości i wizje na dokonanie tego, o czym marzysz. Po prostu zaszalej i odważ się na coś więcej niż stanie w miejscu!

  1. „Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał.” – Zig Ziglar

Możesz mieć mnóstwo wierzących w Ciebie przyjaciół, członków rodziny, ale tak naprawdę tylko Ty możesz zdecydować o tym, w jaki sposób wykorzystasz swoje możliwości. Znasz siebie jak nikt inny. Pamiętaj o tym!

To tylko mała cząstka motywacji. Cytatów, które są naprawdę dobre, wartościowe i motywujące do działania jest mnóstwo. Macie swoje ulubione cytaty, które dają Wam pozytywnego kopa? Koniecznie dajcie znać! Może dzięki Wam poznamy coś nowego, co będzie inspirowało nas każdego dnia jeszcze bardziej.

Produktywnego tygodnia!

Ewelina i Łukasz